Ako dlho spí váš chrobáčik vo veku 1 -4 roky


Z počiatku je spánok narušovaný častým dojčením, bábätká síce potrebujú veľa spať, ale aj vzhľadom k malému žalúdku často jesť. Takže sa pripravte, že sa naruší a to veľa tiež vaše spanie, než privyknete nejakému režimu. Postupom času sa to ale zmení. Niektoré bábätká dokonca hneď na začiatku spia aj celú noc. Je to ale veľmi individuálna záležitosť.

dětský pokoj

Postupne sa pripravte na to, že vám ubudne pokojného času počas dopoludnia alebo popoludní, pretože už proste bude chcieť byť vaša láska hore, tým pádom sa predĺži spanie počas noci. Takto zvládne prespať okolo 11 hodín aj s niekoľkými prebudením počas tej doby. V 18 mesiacoch sa aspoň raz za noc budí 40 až 60% detí, medzi druhými tretím rokom 10 až 15%, nejedná sa o žiadnu manipuláciu s rodičmi či vypočítavosť. Po 1. roku veku vo spánkových cykloch pribúda doba NREM fáz spánku, počas nich a pri ich prechode do REM fázy sa môžu objavovať nočné mory, objavujú sa zvyčajne do troch hodín po zaspaní. Nočné mory sa vyskytujú u 3% detí predškolského veku. Nemajte strach, táto fáza časom pominie. Stačí len vedomie, že nablízku je láskyplná maminkina náruč a otecko za ne vybojuje každú bitku. Raz je ešte budete do škôlky či školy budiť. Spomeňte si sami na seba, keď ste boli veľa malí. Nie je ani chybou, ak spí takto malý človiečik s rodičmi, časom si zvykne na nový priestor a bude spokojný.

Miesto pre sladké sny
Väčšina rodičov začína pri nákupe výbavičky klasickou postieľkou alebo kolískou. Obe možnosti sú správne. Navyše kolíska má tú výhodu, že v nej vaše bábätko rýchlo upokojíte. Dôležitú úlohu hrá tiež výbava, ako je kvalitný matrac, mantinel alebo zavinovačka, neskôr príde na rad perinka s malým vankúšikom.
Ako váš chrobáčik rýchlo rastie, bude potrebovať väčší lôžko. Ak nechcete za nejakú dobu zase kupovať nové, potom vám veľmi dobre poslúži rozmer 200×90 centimetrov. Spočiatku ale nezabudnite na zábranu proti prepadnutiu. Väčšinou majú takto malé dievčatká a chlapci nepokojné spanie a tým je ochránite pred pádom. Úplne zabudnite https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3DZabudnite%2520na%2520Kocha%2520Slavo%2520Kaln%25C3%25BDna poschodové lôžka, tie sú vhodné až pre najmenších vo veku 6 a viac rokov.

dítě v posteli

Na trhu nájdete množstvo zaujímavých ponúk na krásnu modernú izbičku, kde je hlavnou súčasťou práve lôžko. Nechajte sa inšpirovať na: http://www.rozpravkovaizba.sk/detske-postele/detske-postele-200×90/. Určite tu nájdete to pravé aj vy.