Bývanie s priateľmi: Áno alebo nie?

Ako jedna z mnohých, aj ja som mala šancu zdieľať bývanie s priateľmi. Väčšinou na tie časy spomínam s úsmevom na tvári a občas sa dokonca pristihnem ako mi chýbajú časy keď som zdieľala domov s blízkym človekom. Prežili sme spolu mnoho večerov kedy sme sa nasmiali, ale aj poplakali. Mnoho večerov strávených robením manikúry, masiek bavenia sa pri fľaši vína alebo pozerania hororových filmoch. Bohužiaľ, zažila som však aj bývanie s človekom, s ktorým som si bola blízka, ale práve spoločné bývanie a odlišné pohľady na trávenie voľného času doma spôsobili, že sme sa odcudzili a rozhodli ísť každý vlastnou cestou. Preto ak by ste mali s niekým bývať, tak určite s človekom, s ktorým ste si blízky, ale taktiež máte spoločné predstavy o tom ako trávite dni doma a tiež čo je poriadok.

kamarádky

Ak napríklad vy máte radi párty a hlučnú hudbu zatiaľ čo váš kamarát alebo kamarátka má úplne opačný názor, je potrebné si premyslieť či ste obaja robiť kompromisy. Inak pre zachovanie vášho priateľstva je lepšie ak každý bývate osobitne. Ak vážne rozmýšľate nad spoločným bývaním s priateľmi, buďte objektívny a zvážte ako spoľahliví a zodpovední sú vaši priatelia, s ktorými chcete bývať. Určite, môžu to byť dobrí ľudia, ktorí stoja pri vás v dobrých aj zlých časoch, ak ale nie sú zodpovední, najmä čo sa týka financií, spoločným bývaním sa môžete dostať do vážnych problémov.

vztah

Rozhodnutie bývať s priateľmi je pomerne vážne rozhodnutie, hoci sa to tak na prvý pohľad nemusí javiť. Pred tým ako urobíte takéto rozhodnutie, je nutné dostatočne poznať ľudí, s ktorými plánujete zdieľať spoločné bývanie, ich zvyky, trávenie voľného času a najmä či sú dostatočne zodpovední. Predídete tým možným problémov v budúcnosti, ktoré by mohli vážne naštrbiť a dokonca zničiť vaše priateľstvo či mnohom niečo viacej až do konce života.