Krok po kroku k úspechu

Odpovedzte si na niekoľko otázok. Prečo vlastne chcete schudnúť? Ste zdravá? Nemôže byť vaša váha spôsobená nejakou chorobou? Máte sa vôbec rada?
Ak viete, prečo začať zhadzovať kilá a máte rada svoje telo, aby ste mu neublížila, potom môžete pozvoľna začať.

Pozrite sa do svojej chladničky a potravinovej skrinky. Tá vám ukáže, či sa správne stravujete. Rozhodne sa musíte začať hýbať. Zabudnite na všetky drastické diéty, len by ste si ublížili. Začnite pomaly a obmedzte najmä nevhodné potraviny plné cukrov a sacharidov.

ananas

Tropický zázrak
Väčšina z nás miluje ovocie, takže môžete začať s ním. Napríklad ananás patrí medzi rýchle spalovace tukov.
S jeho plodmi mali už svoje skúsenosti juhoamerickí indiáni. Do Európy sa dostali vďaka Španielom niekedy v 16. storočí. Rozšírili ho až ich susedia Portugalci. Svoje miesto má rozhodne aj u nás.Ale naozaj je to tak zázračné ovocie plné sily, ktoré vie spáliť tuky?

Šťavnatá dužina ananásu obsahuje až 90% vody, 8% sacharidov a vlákninu. Okrem toho tu nájdete množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Pohár čerstvo vylisovanej šťavy obsahuje dennú dávku vitamínu C. Okrem toho obsahuje betakarotén, vitamín B, kyselinu listovú, fosfor, železo alebo draslík.
Z hľadiska chudnutia je najdôležitejší enzým bromelín. Ten údajne dokáže kvalitne odbúravať tuky. Preto patrí ananás a diéta dohromady. Podľa niektorých odborníkov sa však jeho účinky preceňujú. Ananás je jednoducho nízko kalorická potravina s vysokým obsahom vody, to je celé tajomstvo.

metr


Ananás a zdravie
· Štiepia bielkoviny a tým zlepšuje vaše trávenie.
· Bromelín v ňom obsiahnutý pomáha znižovať zrážanlivosť krvi a tým aj riziko srdcových chorôb.
· Pomáha pri hojení rán alebo trombóze.
· Posilňuje imunitu.
· Pomáha pri črevných problémoch a hnačkách.
Takže jeho konzumáciou naozaj nič nepokazíte. Jeho sladko kyslá chuť vás osvieži v horkých letných dňoch a dodá vám potrebnú energiu a dobrú náladu. Navyše také smoothie z tohto ovocia vás aj skvelo zasýti.