Štatistiky hovoria svoje- Veľa ľudí podceňuje túto smrteľnú chorobu

Počet ľudí diagnostikovaných chorobou chochp žiaľ každým rokom pribúda, pričom sa predpokladá, že v roku 2020 bude takéto ochorenie na celkovom treťom mieste, pokiaľ vravíme o najrozšírenejších smrteľných chorobách modernej doby. Treba však zvýrazniť fakt, že ešte v roku 2005 sme vraveli o piatom mieste, dnes sa táto choroba zatiaľ radí na štvrté miesto, no od roku 2020 má podľa dlhodobých štatistík vyskočiť na tretie miesto v počte svojich obetí.

cigareta

Problém spojený s týmto ochorením je globálny, výnimkou nie je sú ani civilizované krajiny, skôr naopak. Práve v nich je táto štatistika hrozivá, priblížil som ju už na začiatku článku. Výnimkou tak nie sú ani krajiny Európy či Spojené štáty. A nedá mi neupozorniť, že tento problém sa vo veľkej miere týka i štátov strednej Európy, čiže Slovenska a našich susedných štátov takisto.

Hrozivé štatistiky ukazujú jedno- Veľa ľudí prvotné príznaky ignoruje a hľadajú pomoc, až pokiaľ je choroba v pokročilom štádiu, kedy je už kompletné vyliečenie nemožné.

tep

No možno sa ani niet čomu čudovať. Nezdravé životné prostredie, do toho krabička cigariet na každý deň, začína to kašľom, kašeľ neprestáva, časom vykašliavame hlieny, no až v prípade kedy nastáva dusenie či viditeľnejšie nepríjemnosti, až potom hľadáme lekára. Lenže žiaľ, vtedy už môže byť neskoro. Pokiaľ je choroba v takomto štádiu, obnoviť naše zdravie sa už nepodarí. Práve preto môžeme aj formou internetu nájsť podobné články, pretože čísla a štatistiky týkajúce sa tejto choroby sú alarmujúce a čo je ešte horšie, ľudia tieto príznaky podceňujú a k lekárovi zájdu, až pokiaľ je v podstate neskoro. Práve preto vidíme http://www.stoplusjednicka.cz/proc-vidime-stale-stejny-mesic-otaci-se-vubec také nepríjemné čísla v štatistikách ktoré ukazujú, že ročne zomrie na túto diagnózu približne 3 000 000 ľudí, pričom tých, ktorí sú ešte zatiaľ relatívne nažive je takmer ešte 10 násobok.