Tipy na upokojenie vašej mačky počas letu

Vyberte si pohodlný nosič mačiek
Mali by ste mať vo svojom dome dva rôzne nosiče mačiek – jeden pre výlety k veterinárovi a jeden pre cestovanie. Ak vyberiete vždy nosiča mačiek používaných v kancelárii veterinárneho lekára, vaša mačka priradí tohto dopravcu k tomuto cieľu, ktorý nie je žiaduci. Ale ak máte druhého nosiča mačiek, môže to pomôcť zmierniť stres vašej mačky, keď príde čas na lietanie.
Vždy volajte leteckej spoločnosti dopredu a opýtajte sa, aký typ nosiča mačky alebo prepravky je povolený v lietadle a štandardné rozmery leteckej spoločnosti pre prepravcov zvierat.

šedá kočka

Trénujte svoju mačku tak, aby sa jej páčil
Lietanie so svojou mačkou je všetko o príprave. Vytváranie pozitívnych pocitov pre vašu mačku so svojou prepravkou mačiek sa nestane cez noc. Takže naplánujte si to niekoľko týždňov vopred, aby ste začali trénovať svoju mačku, aby bola spokojná s nosičom.

Nechajte ho pri nej, aby vaša mačka mohla prísť a odísť tak, ako sa jej to bude páčiť. Odporúčame povzbudiť vašu mačku, aby trávila čas na mačacom nosiči. Umiestnenie mačacieho nosiča na teplé miesto a položenie mäkkej prikrývky s obľúbenou hračkou vašej mačky spraví nosič omnoho útulnejším a príjemnejším. Odmeňte svoju mačku zakaždým, keď trávi čas v nosiči. Odmeny s vysokou hodnotou pomôžu vašej mačke vytvoriť pozitívne vzťahy s dopravcom.
Ak chcete, aby si vaša mačka zvykla cestovať v prepravke, navrhujeme umiestniť vašu mačku do nosiča na postupne dlhšie časové obdobia a dokonca aj isť svojou mačkou na krátke výlety autom na miesta, ktoré si užije, alebo dokonca len na jazdu okolo susedstve.

žíhaná kočka

Skúste používať feromóny na upokojenie vašej mačky
Feromóny môžu byť použité na zníženie stresu spojeného s novými prostredím a novými skúsenosťami. Postriekanie vnútra prepravky, môžu feromóny pomôcť vašej mačke mať pocit, že je v prostredí, ktoré je „v bezpečí a pod kontrolou.