Tipy na upokojenie vašej mačky počas letu

.

Vyberte si pohodlný nosič mačiek
Mali by ste mať vo svojom dome dva rôzne nosiče mačiek – jeden pre výlety k veterinárovi a jeden pre cestovanie. Ak vyberiete vždy nosiča mačiek používaných v kancelárii veterinárneho lekára, vaša mačka priradí tohto dopravcu k tomuto cieľu, ktorý nie je žiaduci. Ale ak máte druhého nosiča mačiek, môže to pomôcť zmierniť stres vašej mačky, keď príde čas na lietanie.
Vždy volajte leteckej spoločnosti dopredu a opýtajte sa, aký typ nosiča mačky alebo prepravky je povolený v lietadle a štandardné rozmery leteckej spoločnosti pre prepravcov zvierat.

šedá kočka

Trénujte svoju mačku tak, aby sa jej páčil
Lietanie so svojou mačkou je všetko o príprave. Vytváranie pozitívnych pocitov pre vašu mačku so svojou prepravkou mačiek sa nestane cez noc. Takže naplánujte si to niekoľko týždňov vopred, aby ste začali trénovať svoju mačku, aby bola spokojná s nosičom.

Nechajte ho pri nej, aby vaša mačka mohla prísť a odísť tak, ako sa jej to bude páčiť. Odporúčame povzbudiť vašu mačku, aby trávila čas na mačacom nosiči. Umiestnenie mačacieho nosiča na teplé miesto a položenie mäkkej prikrývky s obľúbenou hračkou vašej mačky spraví nosič omnoho útulnejším a príjemnejším. Odmeňte svoju mačku zakaždým, keď trávi čas v nosiči. Odmeny s vysokou hodnotou pomôžu vašej mačke vytvoriť pozitívne vzťahy s dopravcom.
Ak chcete, aby si vaša mačka zvykla cestovať v prepravke, navrhujeme umiestniť vašu mačku do nosiča na postupne dlhšie časové obdobia a dokonca aj isť svojou mačkou na krátke výlety autom na miesta, ktoré si užije, alebo dokonca len na jazdu okolo susedstve.

.

žíhaná kočka

Skúste používať feromóny na upokojenie vašej mačky
Feromóny môžu byť použité na zníženie stresu spojeného s novými prostredím a novými skúsenosťami. Postriekanie vnútra prepravky, môžu feromóny pomôcť vašej mačke mať pocit, že je v prostredí, ktoré je "v bezpečí a pod kontrolou.

Tipy na upokojenie vašej mačky počas letu
4.3 (86.67%)6
.