Úspešný lov? Nestačí len udica!

Každý skúsený rybár vie, že niekedy k uloveniu poriadneho sústa potrebuje o niečo viac, než len samotnú udicu. Potrebuje ryby prilákať, oklamať a až potom následne uloviť. Toto už každý rybár vie a práve preto má na výber rôzne lákadlá a doplnky, ktoré mu môžu významne pomôcť. Odkaz https://www.rp-tornado.sk/product-category/privlacove-nastrahy/ je webom, na ktorom nájdete práve tie spomínané pomôcky, ktoré k úspešnej rybárskej sezóne už skrátka potrebujete. Každopádne Vám k úspešnosti dosť napomôžu.

štika

Nie je ryba ako ryba
Existujú rôzne „finty“, ako ryby prekabátiť a uloviť. Tým menším / ako napríklad slniečkam/ stačí, ak im na kraj nahádžete trošku chleba. Trošku chlebového cestíčka napichneme aj na háčik a môžeme loviť. Zato takí kapry sú o niečo fajnovejší vegetariáni. Musíte spraviť určitú zmes z cesta, kukurice a pre kaprov lákavých produktov, ktoré Vám dnes rybárske obchody ponúkajú. Skrátka takú zmes zo všetkého, čo kaprov vábi.

No ako je to s dravými rybami?
To je trochu iná kategória, no existuje úspešné riešenie. Buď tou starou a komplikovanejšou cestou, alebo jednoduchým a praktickým riešením. Najskôr však spomeniem tú staršiu cestu. Pomocou spomínaného cestíčka ulovíte malú rybku a tú následne napichnete na háčik, ako lákadlo pre dravé ryby. Takáto rybka sa však môže z háčiku o chvíľu vyslobodiť, alebo skape a nebude sa hýbať. A práve ten pohyb láka dravcov, takže bude to o ničom. Preto teraz opíšem to druhé, praktickejšie riešenie. Môžeme si zakúpiť nástrahu, ktorá dokonale pôsobí ako živá rybka, dokonca sa vo vode aj hýbe a ľahko tieto dravé ryby priláka.

dravec

Dravci si však nevšimnú, že takáto „živá“ rybka má zo spodku háčiky, na ktoré sa dravec nakoniec zachytí a Vy už len vytiahnete krásnu šťuku. Hádam niet skúseného rybára, ktorý by takúto nástrahu nepoužíval. Je to dokonalým pomocníkom pre Váš úspešný lov.